Czy domowe sposoby na wypadanie włosów są skuteczne?

Wypadanie włosów to problem, z którym zmaga się mnóstwo osób. Polska jako kraj, znajduje się na 8. miejscu pod względem odsetku łysiejących obywateli. Nic więc dziwnego w tym, że wielu Polaków poszukuje skutecznych sposobów na wypadanie włosów. Częstokroć sięgamy po babcine, przekazywane z pokolenia na pokolenie receptury. Czy one faktycznie są skuteczne? Czy domowe metody na wypadanie włosów działają?

Sposoby na wypadanie włosów – które są skuteczne?

Wypadanie włosów to problem, którego eliminacja jest trudna i nierzadko wymaga zastosowania kilku metod. Wszak, nie istnieją uniwersalne rozwiązania, które pomagają w każdym przypadku.

Do najskuteczniejszych metod na wypadanie włosów zaliczyć możemy tabletki (suplementy diety, np. Folisin), zabiegi medycyny estetycznej (mezoterapia) czy przeszczep włosów. Domowe rozwiązania – powszechnie uważane są za nieco mniej skuteczne. Nie mniej, w dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić takie babcine metody, które na pewno przyczynią się do zahamowania wypadania i porostu nowych włosów.

Domowe sposoby na wypadanie włosów: TOP 5 metod

Liczba domowych rozwiązań na wypadanie włosów jest ogromna. W leczeniu tej nieszczęsnej przypadłości może pomóc wiele produktów spożywczych (i nie tylko!). Jednakowoż, tylko nieliczne środki cechuje najwyższa skuteczność. Poniżej przedstawiamy 5 najlepszych domowych sposobów na wypadanie włosów.

1. Olej z czarnuszki

Olej z czarnuszki to niezwykle cenny produkt, który wykorzystywany jest przez wiele osób, nie tylko na włosy. Bogactwo oleju z czarnuszki sprawia, że doskonale sprawdzi się w leczeniu wielu innych przypadłości.

W przypadku olejowania włosów możemy liczyć na efekt nawilżenia, nabłyszczenia i odżywienia. Co istotne, olej z czarnuszki nie tylko wzmacnia włosy, ale i skórę głowy. Poprawia jej ukrwienie, niweluje ryzyko wystąpienia łupieżu oraz przyczynia się do porostu nowych włosów. Według wielu – czarnuszka, a konkretniej olej z tej rośliny – to najlepsze domowe rozwiązanie na wypadanie włosów.

2. Olej kokosowy

Olej kokosowy to produkt, wokół którego pojawia się mnóstwo kontrowersji. Jedni określają go mianem „antidotum na wszelkie zło”, inni zaś twierdzą, że jest on niezdrowy. Kto ma rację? Zdecydowanie, olej kokosowy to źródło zdrowia. Negatywne opinie mają związek z nieprawidłowym rozumieniem długości łańcuchów kwasów tłuszczowych.

Olej kokosowy bardzo często wykorzystywany jest w kuchni. To jednak nie jedyne zastosowanie tego tłuszczu. Świetnie sprawdza się w codziennej pielęgnacji skóry oraz włosów. Według licznych opinii oraz niektórych badań, olej kokosowy sprzyja szybszemu porostowi włosów. Ma to być wynikiem odżywienia cebulek włosów. Co więcej, niektóre opinie sugerują, że produkt ten zmienia cykl życia włosa – ograniczając fazę telogenową.

3. Kozieradka

Kozieradka to kolejny SuperFoods, który powszechnie wykorzystuje się w pielęgnacji włosów. Nasiona tej rośliny mają mnóstwo właściwości. Część z nich wykorzystuje się, celem zwiększenia porostu włosów.

Kozieradkę na włosy stosuje się w formie wcierki, którą należy stosować przed każdorazowym myciem włosów. To metoda czasochłonna (wcierka powinna pozostać na głowie przez około 1 godzinę), aczkolwiek – bardzo skuteczna. Liczne pozytywne opinie są najlepszym dowodem, że kozieradka doskonale działa na nadmierne wypadanie włosów.

4. Siemię lniane

Siemię lniane to polski SuperFoods, który znany jest przede wszystkim z właściwości wspomagających pracę układu trawiennego. Znacznie częściej, wspomina się o właściwościach odżywiających wytwory skórne. Maskę z siemienia lnianego można traktować jako bardzo silną odżywkę, która – co ważne – pozytywnie oddziałuje zarówno na skórę głowy, jak i włosy.

Maseczka z siemienia lnianego odżywia włosy i wzmacnia cebulki. Co więcej, powoduje zwiększenie się liczby tzw. baby hair. Według licznych opinii, doskonale sprawdzi się przy łysieniu telogenowym, androgenowym, a nawet plackowatym.

5. Drożdże spożywcze

Drożdże spożywcze to produkt, który częstokroć można znaleźć jako składników różnego rodzaju maseczek i peelingów. Znacznie częściej wykorzystywane są w pielęgnacji skóry i twarzy. Nie mniej, warto mieć świadomość, że drożdże to także doskonały produkt na włosy.

Drożdże spożywcze działają niezwykle silnie. Sprawdzają się w eliminacji łupieżu, odżywianiu i stymulacji skóry głowy. Poprawiają ukrwienie i przyczyniają się do hamowania łysienia.