Jak rozpoznać pierwsze oznaki problemów z włosami?

Problemów z włosami jest wiele i dotyczą one ogromnej grupy ludzi na całym świecie. U kobiet bardzo często pojawia się problem ze słabymi włosami, które wolno rosną. U mężczyzn pojawia się problem nadmiernego wypadania włosów. Przyczyn tego jest wiele, na przykład nieprawidłowa dieta, wysokie stężenie toksyn w organizmie lub problemy zdrowotne. Trzeba jednak wiedzieć, że ma się problem z włosami. Wiele osób nie zauważa tego, że ich włosy są w słabej kondycji, a to może być oznaka poważnego problemu ze zdrowiem.

Włosy delikatne i słabe

Niestety nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że mają problem z włosami, z którym należy walczyć, ale można nawet poprawić ich kondycję. Wiele osób na świecie ma włosy słabe, które są delikatne i podatne na uszkodzenia. Jeżeli twoje włosy są delikatne, jak u dziecka, to może to być objaw, który powinien zapoczątkować u ciebie obawy, że coś jest nie tak. Takiego rodzaju włosy nie nadają się do modelowania, więc ich ułożenie jest niemal niemożliwe. Jednak to nie oznacza, że nie możesz ich zmienić i masz pozostać posiadaczką włosów, jak u niemowlaka do końca życia. Ten problem da się rozwiązać, jeśli zaczniesz stosować się do proteinowej kuracji. Najlepsza na włosy słabe i delikatne, jest maseczka z bananów, które mają w składzie cenne aminokwasy, które wzmacniają i dodają włosom blasku. Maseczka powinna być nałożona na lekko wilgotne włosy, pozostawiona na pół godziny i zmyta chłodną wodą. Stosowanie domowej maseczki z bananów i jajek na włosy da natychmiastowe efekty i sprawi, że włosy staną się mocniejsze i bardziej odporne.

Włosy ze skłonnością do przetłuszczania

Problem z przetłuszczającymi się włosami dotyczy wielu osób. Ten objaw trudno jest zignorować, ponieważ włosy stają się przetłuszczone, co widać gołym okiem. Jednak wiele osób uważa, że jest to normalne i taki jest po prostu ich rodzaj włosów. Nie jest to prawda, konieczność mycia włosów codziennie lub dwa razy dziennie powinna być niepokojąca. Świadczyć to może o nadmiernym wydzielaniu się łoju na skórze głowy, który doprowadza do przetłuszczania się włosów. Jeśli myjesz włosy codziennie lub kilka razy dziennie należy coś z tym zrobić, ponieważ jest to niepokojący objaw. Istnieje wiele przyczyn przetłuszczających się włosów. Jeśli to nieprawidłowy szampon, zła pielęgnacja, to możesz z tym poradzić sobie sama. Jeśli jednak problem jest głębszy, najlepiej udać się do specjalisty.

Dobrą radą, jest stosowanie kosmetyków i szamponów, które posiadają niskie ph. W składzie szamponów nie powinny znaleźć się olejki mineralne i silikony, ponieważ obciążają one włosy i sprawiają, że zaczynają się one szybciej przetłuszczać. Doskonale sprawdza się płukanka z rumianku i pokrzywy, a także mycie włosów szarym mydłem. Jeśli stosujesz odżywki do włosów, lepiej nie nakładać ich na czubek głowy, ponieważ to właśnie tam włosy najszybciej się przetłuszczają. Maseczki i odżywki stosuj na same końcówki. Jeśli te zabiegi nie pomogą konieczne będzie udanie się do specjalisty. Przy przetłuszczających włosach możesz zauważyć u siebie łupież, trądzik lub łuszczycę skóry głowy.

Włosy elektryzujące

To najczęściej kobiety mają problem z elektryzującymi się włosami, a pojawia się on najczęściej w zimowych miesiącach. Podczas sezonu jesiennego i zimowego powietrze zmienia się na chłodniejsza, a zarazem nieco bardziej suche, przez co włosy również stają się przesuszone. Do tego dochodzi problem zakładania czapek, pod którymi włosy zaczynają się plątać i pocierać o sztuczny materiał. Elektryzujące włosy można zobaczyć podczas czesania, czy zakładania ubrań. Podczas tych czynności między włosami mogę wydawać charakterystyczny dźwięk. Z tym problemem również można walczyć. Wystarczy, że wymienimy nasze ręczniki do włosów na takie, które wykonane są z mikro włókna. Dodatkowo warto stosować na włosy olejki, które nawilżają włosy.

Swędzenie skóry głowy

Drapanie się po głowie to nie objaw myślenia, jak to można interpretować, ale niepokojącego problemu włosów i skóry głowy. Jeśli więc drapiesz się po głowie, a skóra często cię swędzi, to poświęć nieco czasu na przeanalizowanie tego objawu, ponieważ przyczyn tego problemu jest wiele. Jedną z częstych przyczyn swędzenia skóry głowy, jest jej przesuszenie. Tak więc dla zdrowia włosów i swojego komfortu pamiętaj o tym, by regularnie nawadniać organizm, a także nawilżać włosy.

Łupież

Łupież jest chorobą, która nawraca mimo leczenie. Jest to problem nie tylko estetyczny, ale również zdrowotny. Na skórze pojawiają się zmiany grzybicze, które przyczyniają się do łuszczenia się skóry. Łupież może sprawić, że skóra głowy nas swędzi, a włosy szybko się przetłuszczają, ponieważ często dotykamy i drapiemy skórę głowy. Z tym problemem radzić sobie można na wiele sposobów. Najlepiej jeśli udasz się do specjalisty, a on poleci ci preparat na łupież z apteki.