Jak zadbać o zdrowe i silne włosy?


Marzeniem każdego z nas, a szczególnie kobiet, jest posiadanie długich i zdrowych włosów. Wydawać, by się mogło, że nie ma nic prostszego niż zadbanie o ich kondycję, a jednak mają one swoje potrzeby, a każdy ich rodzaj potrzebuje innej pielęgnacji i określonych składników odżywczych. Posiadaczki zdrowych i silnych włosów doskonale zdają sobie sprawę, jaką ciężką pracą jest pielęgnacja i dbanie o kosmyki każdego dnia. Jednak jest to wykonalne i do spełnienia marzenia należy pamiętać jedynie o kilku ważnych zasadach. Oto kilka z nich. Jeśli chcesz mieć piękne i zadbane włosy koniecznie się z nimi zapoznaj.

Regularnie przycinaj końcówki włosów

Ta zasada może wydawać się dziwna dla wielu kobiet, ale stosowanie się do niej daje niepowtarzalne efekty. Podcinanie zniszczonych końcówek jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji włosów. Należy je regularnie przycinać, by włosy nie stały się zapuszczone, a zniszczone końcówki nie rozszerzyły się na większą powierzchnię. W tym przypadku podcinanie nie ma jednak na celu pobudzanie włosów do szybszego wzrostu- to może być jednak skutek uboczny tego zabiegu. Najlepiej jeśli do fryzjera będziemy chodzić co dziesięć tygodniu, by przyciął on jedynie zniszczone końcówki. Dzięki temu włosy będą wyglądać na zdrowsze, przestaną się łamać. A przecież chcemy mieć długie, ale przede wszystkim zdrowe włosy.

Nawadniaj organizm i nawilżaj skórę

Woda jest głównym składnikiem organizmu człowieka. Jest więc niezaprzeczalnie najważniejszą częścią nas i jeśli spożywamy jej za mało, to dojść może do wielu skutków ubocznych odwodnienia. Woda jest składnikiem, który dość szybko wydalany zostaje z organizmu, ponieważ wspomaga ona usuwanie toksyn. To dzięki temu pomaga ona utrzymać włosy w dobrej kondycji, a także wspomaga ich wzrost. Dla zdrowych włosów nie trzeba wiele, ponieważ wystarczy jedynie osiem szklanek wody mineralnej dziennie. Dzięki nim całe ciało będzie wyglądać lepiej, ty poczujesz się zdrowsza, a twoje włosy będą silniejsze.

Ogranicz używanie sprzętu do włosów

To problem, który najczęściej dotyka kobiety. Używanie suszarki, lokówki, czy prostownicy, to sposób na zniszczenie włosów. Te sprzęty produkują wysokie temperatury, która wspomaga modelowanie włosów, ale jednocześnie nie ma korzystnego wpływu na ich wygląd i kondycję. Jeśli zbyt często ich używasz, to twoje włosy mogą stać się matowe, szorstkie, suche i pozbawione życia. Jeśli więc chcesz mieć zdrowe włosy, lepiej pozwól na to, by schły one same i staraj się nie używać suszarki. To samo tyczy się prostownicy i lokówki, są kosmetyki, które pomagają wygładzić włosy oraz takie, dzięki którym zaczynają one falować. Lepiej używać właśnie takich produktów niż traktować włosy wysoką temperaturą.

Zrób sobie masaż głowy

Masaż pleców i nóg – bardzo chętnie, ale masaż głowy- kto to słyszał? A jednak jego wykonywanie może dać nieoczekiwane pozytywne efekty. Jest to sposób na naturalne i efektowne pobudzenie włosów do wzrostu, a poza tym masaż poprawia krążenie krwi, dzięki czemu włosy byłby lepiej odżywione. Do masażu można używać olejków naturalnych, które mają w sobie wiele witamin i minerałów, mających korzystny wpływ na wygląd włosów. Najlepiej sprawdziłby się olejek kokosowy, arganowy, czy olejek z drzewa sandałowego. Po zrobieniu masażu z olejkami najlepiej dokładnie umyć głowę.

Zadbaj o dietę

Włosy mają duże zapotrzebowanie na składniki odżywcze, więc to, co jemy ma ogromny wpływ na ich kondycję i wygląd. Do codziennej diety warto dodać produkty, które mają wpływ na włosy, pobudzając je do wzrostu, a także dbając o ich zdrowie. Jednym z najważniejszych składników, jest białko. Jeśli spożywamy ich wystarczająco dużo włosy stają się silne, grubsze i szybciej rosną. Jeśli jednak dieta jest uboga w proteiny włosy będą słabe, szybko wypadają i niszczą. Warto więc jeść ryby, mięso i warzywa, ponieważ mają one w sobie dużo białka. Niezastąpione są witaminy z grupy B, witamina D- szczególnie dla mężczyzn.

Rób zabiegi kosmetyczne

Do kosmetyczki najczęściej udajemy się na zabieg ciała, twarzy, czy paznokci. A w niektórych gabinetach możemy poprosić o zrobienie zabiegu na włosach. Nałożenie odżywczej maseczki, czy masaż głowy przy pomocy odżywczych olejków, sprawi, że po jednym zabiegu poczujemy, że nasze włosy są zdrowsze i silniejsze. Takie same zabiegi możemy robić samodzielnie w domu. Lepiej jednak robić maseczki na włosy z domowych składników. Od czasu do czasu warto zakupić wysokiej jakości maskę do włosów w sklepie, jednak konieczne jest zapoznanie się ze składem i zastosowaniem maseczki. Jeśli nie jest ona przeznaczona do naszego typu włosów może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Prawidłowo myj włosy

Włosy myjemy kilka razy w tygodniu, niektóre osoby zmuszone są do wykonywania tej czynności nawet codziennie lub dwa razy dziennie. Wydawać by się mogło, że nikt nie powinien mieć problemu z wykonaniem tego zabiegu pielęgnacyjnego. A jednak popełniamy wiele błędów. Po pierwsze często nakładamy na włosy za duże ilości szamponu. Z za dużą jego ilością nasze włosy nie są w stanie sobie poradzić i dlatego po umyciu i wysuszeniu są oklapnięte i nadal wyglądają na przetłuszczone.