Otyłość brzuszna. Jak powinna wyglądać dieta dla faceta?

Otyłość brzuszna, czyli przypadłość dotykająca głównie mężczyzn. To forma nadwagi, która objawia się nadmierną ilością tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Często określa się ją mianem tzw. brzucha piwnego.

Otyłość brzuszna – dlaczego dotyczy mężczyzn?

Otyłość brzuszna jest dolegliwością typowo męską, gdyż wynika to z różnic w budowie anatomicznej ciała. Po prostu – tkanka tłuszczowa gromadzi się tylko w jednym miejscu. Dlatego też Panowie mogą mieć ogromne brzuchy, przy jednoczesnym zachowaniu zgrabnych nóg, czy klatki piersiowej. Można zatem powiedzieć, że męska część społeczności po prostu nieproporcjonalnie tyje.

Dieta odchudzająca dla faceta – co jeść, aby zgubić brzuch?

Dieta odchudzająca dla mężczyzny niewiele różni się od tej dla kobiety. Podobnie jak nieproporcjonalnie tyjemy, tak samo chudniemy. Materiał zapasowy jest po prostu zlokalizowany w innych miejscach. Dlatego też, trudno mówić o dedykowanych jadłospisach dla mężczyzn.

Nie mniej jednak, odżywianie w przypadku redukcji powinno być: zbilansowane i zdrowe. Nie zalecamy korzystać z diet o charakterze głodówkowym, gdyż ich efektywność jest wysoka, ale nietrwała.

Kluczowa aktywność fizyczna

Aby schudnąć trzeba przede wszystkim zadbać o większą dawkę ruchu każdego dnia. Poprzez aktywność fizyczną, stymuluje organizm do generowania większego zapotrzebowania energetycznego, co naturalnie skutkuje czerpaniem energii z materiału zapasowego – tkanki tłuszczowej. Aby doszło do spalania tkanki tłuszczowej, trening musi trwać minimum kilkadziesiąt minut, gdyż początkowo energia pobierana jest z węglowodanów.

Jedną z najefektywniejszych form treningowych są ćwiczenia aerobowe. Cechuje je średnia intensywność (około 70-85% tętna maksymalnego) oraz ogólnorozwojowość.

Mimo, że tkanka tłuszczowa zmagazynowana jest głownie w okolicach brzucha to nie ma powodów, aby realizować ćwiczenia dedykowane na brzuch. Wszakże, zwykle doprowadzają one do wzrostów mięśni, a nie spalania tkanki tłuszczowej.

Istotna suplementacja, czyli co stosować na otyłość brzuszną?

Oczywistym jest, że rozwiązanie problemu otyłości brzusznej wymaga zdecydowanie więcej, aniżeli zastosowania skutecznego suplementu diety. Warto o tym pamiętać, że środki wspomagające pełnią tylko i wyłącznie role swoistego asystenta odchudzania. Nie działają w pojedynkę, co oznacza, że konieczna jest realizacja treningu i stosowanie diety.

Istotną kwestią jest również prawidłowy dobór suplementów diety. Istnieją bowiem dziesiątki rozmaitych środków, których skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Jak zatem wybrać skuteczny środek na otyłość brzuszną?

Szeroki wybór suplementów diety częstokroć stanowi problem dla przeciętnego, niezorientowanego konsumenta. Rodzi się bowiem pytanie „który środek jest najskuteczniejszy” na otyłość brzuszną? 

W naszej ocenie, zdecydowanie najskuteczniejszym rozwiązaniem są suplementy diety oparte o wyciąg z African Mango. To suplement diety, któego efektywność nie tylko została potwierdzona badaniami, ale także pozytywnie zaopiniowana przez dr Mehmeta Oza – prowadzącego popularny talk-show „dr Oz radzi!”.

Czym African Mango wyróżnia się spośród innych suplementów diety? Otóż, jest to rozwiązanie, które ma kompleksowo wspomagać procesy redukcyjne, tj.:

  • ogranicza apetyt (powoduje silne uczucie sytości – wypełnia żołądek)
  • przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej podczas aktywności fizycznej
  • ogranicza wchłanianie tłuszczów i węglowodanów dostarczanych w codziennej diecie
  • poprawia samopoczucie (przyczynia się do lepszego znoszenia trudów odchudzania)

Biorąc powyższe pod uwagę rodzi się pytanie: czy można oczekiwać czegokolwiek więcej po suplemencie diety? W naszej opinii, trudno o inne, równie dobrze działające rozwiązanie na nadwagę.

Oczywiście, stosując African Mango musimy pamiętać, że jest to tylko i wyłącznie suplement diety (nie substytut!), dlatego też – dobre efekty osiągniemy w momencie, gdy zadbamy o dobrą, redukcyjną dietę.

Warto przy tym zauważyć, że w chwili obecnej African Mango znajdziemy w wielu suplementach diety. Niestety, nie każdy produkt zawiera certyfikowany wyciąg, co może ograniczać jego efektywność. Rekomendujemy zakup na AfricanMango.pl. To miejsce, w którym kupimy African Mango w czystej postaci – bez zbędnych wypełniaczy i uzupełniaczy.